Dyskomfort wywołany problemami z nietrzymaniem moczu rozwiązywano za pomocą wkładek urologicznych lub pampersów. Obecnie alternatywnym środkiem, dla aktywnej osoby z problemem nietrzymania moczu, jest założenie cewnika i dyskretne ukrycie go pod ubraniem wierzchnim lub bielizną osobistą. Problem nietrzymania moczu dotyka osoby w różnym wieku i w różnych stanach chorobowych niezależnych od aktywności zawodowej, rodzinnej czy społecznej.

Życie z cewnikiem na co dzień

Zastosowanie cewnika dla osoby z problemem nietrzymania moczu lub po operacji prostaty to wygodne rozwiązanie, pozwalające pacjentowi na aktywne życie zawodowe jak i towarzyskie. Cewnik odpowiednio dobrany i schowany może ukryć nasz wstydliwy problem przed innymi w pracy lub wśród znajomych. Dla mężczyzn idealnym rozwiązaniem są dyskretne i wygodne nakładki na prącie przypominające gumowe baloniki porównywalne do prezerwatyw. Ten rodzaj zewnętrznego cewnika odpowiednio dobrany i połączony z workiem również w odpowiednim rozmiarze, możemy umieścić na nodze pod nogawką spodni. Wytrzymałe i stabilne paski do utrzymywania worka na nodze podczas chodzenia lub uprawiania sportu, to wygodne zabezpieczenie przed niekontrolowanym zamoczeniem spodni lub nieprzyjemnym zapachem. Wygodę w użytkowaniu cewnika zapewnią mocne stabilne paski podtrzymujące worek na nodze lub specjalny pasek zapinany w pasie i zabezpieczający worek z moczem na specjalnych szelkach na łydce.

Inne wygodne rozwiązanie

Alternatywą dla pasków podtrzymujących worki z moczem jest wygodna torba przewieszona przez ramię, która zapewnia dyskretny schowek na duży worek na mocz nawet do 1500ml. Torba taka niedostrzegalnie i bezstresowo ułatwi nam poruszanie się w mieście lub w dużych zatłoczonych obiektach, takich jak galerie czy obiekty sportowe. Zapięcia na rzepy oraz regulowany pasek zapewni nam poręczne i szybkie odpięcie i wypróżnienie zawartości bez konieczności rozbierania całego ubrania. Super sposobem na wygodne zabezpieczenie i połączenie przewodów łączących cewnik wraz z workiem są przydatne otwory które łatwo mieszczą przewody od cewnika i dyskretnie je maskują. Niewątpliwym atutem w wygodnym noszeniu cewnika będą wygodne, szerokie spodnie oraz nieprzylegające do ciała koszule. Latem świetnie sprawdzą się krótkie spodenki z szerokimi nogawkami ozdobione dużą ilością kieszeni aby zamaskować worek na mocz.

Cewnikowanie przerywane

Cewnikowanie przerywane to metoda stosowania jednorazowych cewników, przez pacjenta lub opiekuna w celu usunięcia zalegającego moczu w pęcherzu moczowym. Metoda ta jest jednym z wygodnych rozwiązań dla osób z problemami neurologicznymi zalecana i rekomendowana przez lekarzy jako jedna z bezpiecznych i wygodnych metod. Kluczowymi zaletami cewnikowania przerywanego są minimalizacje infekcji dróg moczowych, minimalizacja komplikacji oraz niewątpliwa poprawa komfortu życia jak i samopoczucia pacjenta. Osoba która decyduje się na używanie tego typu cewnika zapewnia sobie większą swobodę ruchu, większą aktywność fizyczną oraz nie jest narażona na używanie i noszenie worka z moczem.