Cewnikowanie przerywane ma bardzo wiele zalet, dlatego też coraz więcej osób korzysta z jego olbrzymiego dobrodziejstwa. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych osób, które chcą dowiedzieć się nieco więcej o nowoczesnych cewnikach i poznać ich największe atuty.

Praktyczne cewniki hydrofilowe

Cewniki hydrofilowe są higieniczne, sterylne i bardzo bezpieczne w obsłudze, dlatego też tak wiele osób decyduje się na ich zakup. W chwili obecnej jest to najciekawsza alternatywa dla tradycyjnych cewników niepowlekanych. Cewnikowanie przerywane umożliwia skuteczne zarządzanie pracy pęcherza. Jak powszechnie wiadomo założenie cewnika dla większości pacjentów jest bardzo intymnym doświadczeniem, dlatego też warto zadbać o to, aby czynność ta była przeprowadzona w bezpiecznych i higienicznych warunkach.

Czym tak naprawdę jest cewnikowanie przerywane?

Cewnikowanie przerywane najprościej rzecz mówiąc to systematyczne stosowanie cewnika jednorazowego w celu opróżnienia pęcherza. Pamiętać należy o tym, że jeżeli mocz za długo pozostanie w pęcherzu, to znacząco wzrasta ryzyko namnażania bakterii. Aby ograniczyć ryzyko zakażenia układu moczowego, a nawet poważnego uszkodzenia nerek, warto postawić na cewniki przerywane. W dużej mierze to właśnie dzięki nim można w wygodny i bezpieczny sposób opróżniać pęcherz 4-6 razy dziennie. Jednorazowe cewniki hydrofilowe są bardzo praktycznym i niesłychanie wygodnym rozwiązaniem.

Dlaczego warto?

Jednorazowy cewnik hydrofilowy w całości wykonany jest z PU. Mowa tutaj oczywiście o bardzo sztywnym poliuretanie, dzięki któremu pacjenci nie mają najmniejszych problemów z aplikowaniem cewnika. Specjalna powłoka hydrofilowa sprawia, że powierzchnia cewnika jest bardzo gładka, dlatego też wprowadzanie i wyjmowanie cewnika jest bezbolesne. Dla wielu osób bardzo dużą zaletą może okazać się również to, że nowoczesne cewniki hydrofilowe nie wymagają dodatkowego nawilżania specjalnym żelem. Najtrudniejszym zadaniem jest tak naprawdę dobranie odpowiedniego rozmiaru cewnika do cewki moczowej. W zadaniu tym pomóc może specjalna skala French z którą warto się zapoznać. Cewniki hydrofilowe są zapakowane w specjalnym etui, dzięki czemu zawsze są gotowe do bezpośredniego użycia. Jest to idealny wybór dla osób, które cenią sobie wygodę, samodzielność i przede wszystkim pragną powrócić do komfortowego trybu życia.

Dla kogo?

Cewnikowanie przerywane jest najlepszym wyborem dla pacjentów, którzy zmagają się z różnego typu schorzeniami o podłożu neurologicznym. Mowa tutaj między innymi o urazach rdzenia kręgowego, rozszczepie kręgosłupa albo stwardnieniu rozsianym. Jednorazowy cewnik hydrofilowy dobrze sprawdzi się także przy mózgowym porażeniu dziecięcym albo przy nowotworach OUN.