Cewniki hydrofilowe zdobywają w Polsce coraz większą popularność, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Mowa tutaj oczywiście o zwykłych cewnikach urologicznych, które powlekane są specjalną warstwą hydrofilową. Ich głównym zadaniem jest ułatwienie i przyśpieszenie procesu cewnikowania.

Dlaczego warto postawić na cewniki hydrofilowe?

Oryginalne cewniki hydrofilowe są bardzo łatwe w aplikowaniu, dlatego też coraz więcej chorych korzysta z ich dobrodziejstwa. Dla wielu pacjentów sporym atutem jest także to, że przy ich zakładaniu nie czuje się bólu i są mniejsze szanse na infekcję. Warto wspomnieć także o tym, że cewniki moczowe nie zatykają się, dzięki czemu transport moczu przebiega sprawnie i bardzo szybko. Dzięki sterylnie zapakowanym cewnikom istnieje minimalne ryzyko zakażenia.

Dla kogo?

Hydrofilowe cewniki są najlepszym wyborem dla dzieci i osób starszych z rozszczepieniem kręgosłupa. Tradycyjne cewniki starszego typu wymagają doświadczenia w zakładaniu. Z hydrofilowymi cewnikami sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Opiekunowie nie muszą nawilżać ich wodą i specjalnym żelem. Ich olbrzymim atutem jest to, że można je pewnie chwytać i bez problemu włożyć do cewki moczowej. Jedyną wadą są tak naprawę dość wysokie ceny, dlatego też nie każdy może skorzystać z ich dobrodziejstwa.

Czym charakteryzują się hydrofilowe cewniki urologiczne?

Jak wspomniano powyżej cewniki hydrofilowe są gotowe od razu do użycia, dlatego też nie ma potrzeby stosowania żelu i odczekania na aktywację. Dzięki nowoczesnej technologii specjalna warstwa materiału poślizgowego jest optymalna, dlatego też w sposób jałowy można wprowadzić je do cewnika. Wysokiej jakości cewniki urologiczne są wypolerowane i co najważniejsze nie zawierają w swoim składzie DEHP oraz lateksu.

Szeroka i różnorodna oferta cewników

Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej wiele wersji cewników hydrofilowych. Dla dzieci przeznaczone są oczywiście cewniki o długości 20 cm, które wybierane są także przez kobiety. Dla chłopców zarezerwowane są z kolei cewniki 30 cm, a dla starszych mężczyzn około 40 cm. Godne polecenia są wyłącznie cewniki z PVC i ftalanów, dzięki czemu nie stanowią żadnego zagrożenia zdrowia dla użytkowników. Aby w 100% wykorzystać olbrzymi potencjał cewników hydrofilowych należy oczywiście dobrać odpowiedni rozmiar bezpośrednio do cewki moczowej. Większość producentów korzysta ze skali French, dzięki czemu można porównać poszczególne modele. Rozmiar cewników rozpoznaje się głównie po kolorze. Najmniejsze są cewniki niebieskie (8), a największe fioletowe (22).

0 CommentsClose Comments

Leave a comment